YİN

Yin ve yang, birbirini tamamlayan, yoganın iki farklı enerji alanıdır. Yang, güneş veya ateşi simgelerken yin, ayı ve suyu temsil eder. Nasıl ki güneşe ve aya, geceye ve gündüze, ateşe ve suya ihtiyacımız varsa yoga yaptığımız süre içinde yang ve yin yogaya da ihtiyacımız vardır. Yang yoga çalışması (hatha, tao vinyasa, vinyasa, power yoga, vb.) yapmakta olan bedenlerin yin yoga çalışması da yapmaları bedeni dengeleyip enerji akışını sağlıklı hale getirir.

Yoganın temellerine dayalı olan yin yoga pozlarda 3-5 dk arasında kalınan meditatif bir yoga uygulamasıdır. Bu uygulamada amaç bedenimizde bulunan derin bağ dokuları esnetmektir. Bu bağ dokular kemiği kemiğe bağlayan, kası kemiğe bağlayan ve kası kasa bağlayan bedenimiz için önemli olan bağ dokulardır. Her pozda değişen hedef bölge ile esnetilen beden, dayanıklılık, enerji akışında sağlık ve zindelik kazanır. Yin yoga aynı zamanda, beden ve zihin bütünlüğünü sağlayarak bedeni ve zihni meditasyona hazırlar.
Şehir hayatı içinde kendiliğinden oluşan ‘’koşturan, aceleci, zamanı yetmeyen’’ insan hallerinden ‘’daha sakin, farkındalık içinde, kendi ile bağ kuran’’ insan haline geçmeye yardımcı olur. insanı yavaşlatarak, kendi içine dönmesini, kendisi ile bağ kurmasını sağlar. Bu yönüyle, özellikle şehirde yaşayan insanlar için bir terapi niteliğindedir. omurga sağlığı için de çok faydalı olan yin yoganın odak noktası daha çok, omurga, kalça, bel bölgesi, leğen kemiği ve bacaklardaki bağ dokulardır. Yin yoga dersleri her yaş ve seviyeye açıktır.

SİZİ ARAYALIM

Numaranızı bırakın sizi en kısa zamanda arayalım!